eğitim,öğretim,terbiye,talim,Meb,Üniversite,öğrenci,öğretmen,muallim,öğretim üyesi,maarif,aile,
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Hafif Yağmurlu
13°C
Ankara
13°C
Hafif Yağmurlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
16°C
Cuma Parçalı Bulutlu
16°C
Cumartesi Çok Bulutlu
14°C
Pazar Az Bulutlu
14°C

Prof. Dr. Necmettin TOZLU

1945 yılında Gümüşhane Merkez Kocayokuş Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Kale’de, orta ve lise eğitimini Gümüşhane’de tamamladı. Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne Pedagoji Asistanı olarak girdi. İsmail Hakkı Baltacıoğlu’nun Eğitim Sistemi Üzerindeki araştırmasıyla doktorasını verdi. Michigan Üniversitesinde araştırma ve incelemelerde bulundu. Eğitim Felsefesi Anabilim Dalında Doçent ünvanını aldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Başkanı ve aynı üniversitede Profesörlüğe yükseldi. Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. ”Eğitime Giriş”, “Eğitim Felsefesi”, “Kültür ve Eğitim Tarihimizde Yabancı Okullar”, “Orta Öğrenimde Öğrenci Başarısının Değerlendirilmesi”, “Eğitim Problemlerimiz Üzerinde Düşünceler” konularında eserler yazdı. Aşık Nuri Baba üzerine bir inceleme kitabı vardır. Türk Felsefe Derneği, Türkiye Yazarlar Birliği, The Philosophy of Education Society üyelikleri bulunmaktadır. En öncelikli araştırma konusu eğitimdir. Halen eğitim üzerine yazılar kaleme almaktadır.

  Türkiye’de epistemik cemaatin sözcüsü kim!

  Bir  defa hakkı kabul etmek zorundasınız. Prof. Dr. Mustafa Gündüz Hoca’nın yazdıkları gerçeğin sadece bir kısmı. Chp asıl kölecidir. Batı sistemini savunur, savunmakla kalmaz onların kulu ve kölesidir. Bunu görmezlikten gelerek tarihine, İslam harfleriyle kurulmuş bin dört yüz yıllık müktesebatına sahip çıkan, bu yolla milletin ve kişinin şahsiyetini savunan , onu yeniden inşaya çalışan bir ilim adamını kürsülerden gelişigüzel, hiçbir hakikati içermeyen mugalatalarla ilzam edemezsiniz. Senin gerçeğin batı, daha doğrusu batıyı ‘tanrı’ seviyesinde benimsemişsiniz. Bizim gerçeğimiz “Ebedi Gerçek”/Hakikat: Allah, Peygamber ve Kitap/Kur’an. Bu meyanda sadece gerçek kabul ettiğinizi savunabilirsiniz. Ama ebedi gerçeğin takipçilerine saldıramazsınız. Batıyla birlikte takriben üç asırdır saldırıyorsunuz. Utanmadan, sıkılmadan Allah’a Yüce Peygamber(sas)’e Kitab’a, onun hükümlerine saldırıyorsunuz. Kazancınız sadece batıya yaltaklanmak , ferdi, toplumu tahripten başka ne? Bir düşünün, bir daha düşünün Müslüman milletle, ümmetle çatışmayı, onların değerleriyle kavgayı terk edin. Vatanı bölenlerle bir olan siz chpliler bu ülkede hiç kimseye herhangi bir şey söyleme hakkına sahip değilsiniz. Yalanlarla, aldatmacalarla rey alacağınızı sanıyorsunuz. Eğer bu millet bunca hakikate rağmen yalancıları tercih edecekse , o zaman eski bıraktığınız yerden başlayıp sömürüyü, köleliği, batı zangoçluğunu devam ettirebilirsiniz. Prof. Dr. Mustafa  Gündüz ve benzerleri yalnız değil, bu millet onların arkasında.

  Ya! İşte böyle özürde Özgür Efendi?

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.