eğitim,öğretim,terbiye,talim,Meb,Üniversite,öğrenci,öğretmen,muallim,öğretim üyesi,maarif,aile,
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Açık
14°C
Ankara
14°C
Açık
Cumartesi Parçalı Bulutlu
15°C
Pazar Az Bulutlu
14°C
Pazartesi Az Bulutlu
14°C
Salı Açık
16°C

Hakkımızda

Düşünce ve düşünme alanlarını önceleyip, zamanı, mekânı ve evreni düşünce üzerinden anlayıp anlamlandırmaya çalışmak temel hedefimizdir. Çabamızın önceliği şahıs ve hadiseler üzerinden değil, düşünceler üzerinden olacaktır.

Ana temamız eğitimdir. Eğitimde insanı merkeze alan bir idealimiz vardır.Aklını ve kalbini birlikte kullanabilen davranış eğitimi ile birlikte kalp eğitimini de hedefleyen bir perspektif inşa ederek, insanımıza bir düşünce alanı oluşturmak muradındayız.

Medeniyetimizin tefekkür alanlarından milli bir eğitim üzerine ufuklar açarak, cemiyetimize ve tüm insanlığa bilgiyi tarflı olarak sunan eğitim anlayışlarından bunalan insanımıza ve insanlığa, bir düşünce alanı oluşturmak çabasında olacağız.
Eğitimin, güncel ve akademik tüm konuları bizim çalışma sahamızı teşkil etmektedir.

İnşa edici, ihya edici, imar edici bir dil; toplayıcı, toparlayıcı, kurucu/fikir imal edici bir temel metodumuz olacaktır. Üslubumuz, metodumuzu yansıtan bir zihin açıcılıkta olacaktır. Tenvir eden, düşünce fenerleri oluşturmak çabasında olacağız. Her haliyle ve sözüyle bir ışık yakan, bir ışık olan, bir ışık bulan insan idealimizi kurmaya çabalayacağız. Bilginin ve bilgeliğin arayışında olup, karamsarlığa meydan vermeyeceğiz.

Öteleyen, ötekileştiren bir dil ve nefret söylemi sitemizde kullanılmayacak.

İnsanımızın bilme yolculuğunu; tefekküre, muhakemeye, hüküm çıkarabilmeye dayalı bir temelde, analitik ve çoklu öğrenme metoduyla; akıl yürütmeyi, fikir imal edebilmeyi, çevresinden başlayarak yeryüzünü imar etmeyi hedefleyen; aklını, kalbini ve ruhunu olgunlaştırma yolunda mütekâmil insan idealine sahip, milli bir maarif hayalimizi gerçekleştirmek için çalışacağız.